Rezerwacja Online
Imie i nazwisko
Termin od
Termin do
E-mail
Telefon
Dodatkowe informacje
created by internetsystem.pl

Atrakcje

Nasze gospodarstwo połozone jest w Beskidzie Wyspowym gdzie jest wiele szlaków turystycznych służących czynnemu wypoczynkowi zarówno latem jak i zimą.
 
Dużym wyzwaniem dla dzieci będzie kontakt ze zwierzętami w gospodarsatwie,możliwość ich karmienia.
 
Do dyspozycji naszych gości oddajemy:
  • duży ogród z altanką
  • plac zabaw dla dzieci
  • boisko do siatkówki
  • miejsce na ognisko
  • trzy rowery dla osób dorosłych i jeden dla dziecka wypożyczamy bezpłatnie w trakcie pobytu
  • miniświetlica gdzie jest bilard,stół do pinponga,piłkarzyki.

 

Turystyka piesza
Tereny wokół Mszany Dolnej to znakomita okazja do kontaktu z górami. W Beskidzie Wyspowym wytyczono mnóstwo szlaków turystycznych, które umożliwiają dotarcie na każdy ze szczytów. Codziennie można zorganizować sobie wspaniałą trasę turystyczną z wyjściem na pobliski szczyt (Luboń Wielki, Ćwilin, Jasień, Sczebel, Lubogoszcz) połączoną z podziwianiem pięknych widoków a może nawet z ogniskiem. Można wybrać się na całodniową wyprawę w Beskid Sądecki Makowski, Pieniny czy Gorce każda ewentualność dla pieszego turysty będzie rewelacyjna. Bardziej zaawansowani mogą wybrać się w Tatry sami lub z wynajętym przewodnikiem. Wyjątkową atrakcją jest trasa Szlaku Papieskiego, który wytyczono w 25 rocznicę pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Trasa szlaku biegnie ścieżkami, którymi chodził ksiądz Wojtyła wraz z młodzieżą. Szlak podzielony jest na części w zależności od pasma górskiego lub regionu i tak mamy część w Beskidzie Wyspowym, część Podhalańską, część Gorczańską oraz część w Beskidzie Sądeckim. W Mszanie Dolnej można nabyć małe przewodniki po tym szlaku z krótkimi opisami miejsc które ksiądz Karol zwiedził. Gorąco polecamy!

 

Turystyka rowerowa
Turystyka rowerowa zyskuje coraz więcej zwolenników. W okolicach Mszany Dolnej wyznaczono setki kilometrów doskonałych tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Bardzo atrakcyjne trasy są wokół szczytów Beskidu Wyspowego, pozwalają na poznanie terenu i posiadają doskonałe miejsca widokowe z poszczególnych przełęczy. Najbardziej malownicze trasy to wokół: Lubogoszczy, Szczebla przez przełęcz Glisne, Śnieżnicy przez przełęcz Gruszowiec, Ćwilina przez Jurków, Łopienia przez przełęcz Rydza-Śmigłego i wiele innych. Warto wybrać się na rower w Gorce lub Beskid Sądecki ale są to trasy dla bardziej wytrzymałych zapaleńców. Znakomite trasy są również w Beskidzie Makowskim szczególnie malownicza jest trasa z Mszany Dolnej nad Jezioro Dobczyckie lub trasa z Myślenic do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Turystyka woda
Wypoczynek nad wodą to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy na wczasach. Beskidy oferują Państwu szerokie możliwości wypoczynku nad rzekami. W Beskidzie Wyspowym wypoczywa się nad brzegami Raby, Mszanki, Kasinczanki i wielu mniejszych potoków, które oferują czystą wodę i możliwość wędkowania.

 

Narty
Zima w okolicach Mszany Dolnej to raj dla kochających sporty narciarskie. Z roku na rok przybywa wyciągów narciarskich i tras biegowych. Jeżeli chodzi o wyciągi i trasy zjazdowe to wiadomo, że króluje Zakopane i region Tatr, ale w każdym okolicznym paśmie górskim narciarz znajdzie odpowiednie trasy dla siebie. Znakomite trasy narciarskie biegowe można spotkać w rejonie Beskidu Sądeckiego i Babiej Góry. Beskid Wyspowy, Pieniny i Gorce dysponują bardzo dobrą bazą ośrodków narciarskich w większości z nich stoki są oświetlone i zróżnicowane pod względem trudności. Warto przed wyjazdem zajrzeć na strony internetowe i zapoznać się z warunkami panującymi na danym z wyciągów, część ośrodków oferuje wypożyczanie sprzętu narciarskiego i naukę jazdy na nartach. Wszystkie wyciągi posiadają opiekę ratowników. Polecamy wyprawy na narty między innymi do następujących ośrodków, oczywiście nie są to wszystkie, ale wymieniamy te największe i najpopularniejsze w okolicy:

 

W Beskidzie Wyspowym:

Laskowa - stok Kamionnej
Limanowa - stok Łysej Góry
Kasina Wielka - stok Śnieżnicy

 

W Gorcach:

Rabka-Zdrój, Polczakówka
Rabka-Zdrój - stok Maciejowej, zespół wyciągów
Rabka-Zdrój, Chabówka - U Żura
Lubomierz - Polana Jaworzynka
Łopuszna - Na Cerli
Koninki - stok Tobołowa, kolej linowa, zespół wyciągów
Nowy Targ, Kowaniec - Długa Polana
Nowy Targ - Zadział
Kluszkowce - stok Wdżaru, zespół wyciągów
Ochotnica Górna - Strachołówka
Obidowa - zbocze Starych Wierchów
Szczawa - Na Małą Kiczorę
Rdzwaka - stoki Obidowej
Turbacz, kilka wyciągów wokół Schroniska PTTK

 

Paralotnie
Ukształtowanie Beskidu Wyspowego znakomicie nadaje się do uprawiania paralotniarstwa. Strome zbocza i płaskie szczyty, półki skalne to raj dla amatorów tego sportu. Co roku przybywa młodych ludzi zafascynowanych podziwianiem Beskidów z lotu ptaka. Najczęściej do startów wykorzystywane są stoki wokół Mszany Dolnej: Witów, Adamczykowa, Czarny Dział i Grunwald - są to niewielkie wzniesienia (ok. 650 m) ale płaskie na szczycie i ze stromymi zboczami. Kto ma odwagę spróbować - warto przelecieć się na paralotni, POLECAMY!

 

printFrom: http://calineczkamszana.pl/atrakcje/